TTT (Transport-Travel-Tourism)

Silviu Sîntea's page
It is currently Tue 19 Mar 2024 14:09

All times are UTC + 3 hours




Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
PostPosted: Fri 15 Feb 2008 23:43 
Offline

Joined: Tue 18 Oct 2005 13:32
Posts: 7777
Se realizeaza exclusiv cu dube, autobuzele fostului IGO (Intrepriderea de Gospodarire Oraseneasca) - Romanuri 112 (:!:) - au fost casapite anul trecut, dupa ceva vreme in care au stat pe bara.

Dubarii sunt organizati in Asociatia Translocal... e vorba de cel putin 3 firme.

Principalul traseu urban strabate orasul de la Textila si pana la ,,fabrica Electro" (probabil ElectroArges), vis-a-vis de garajul IGO, care acum mai are doar masini de salubrizare, deszapezire etc.. Ca lungime, este un traseu destul de lung, dureaza cam 30 de minute semicursa. Pe langa acest traseu, exista o groaza de trasee spre diverse sate, trasee deservite tot de Translocal, dar cu plecare din Autogara (dar opresc si in toate statiile din oras, deci frecventa intre centrul comercial Plus si Electro e destul de buna).
Fiecare firma are biletele ei, mai mici sau mai mari, dar toate poarta si insemnele Asociatiei Translocal. Biletele costa in functie de distanta... am vazut bilete de 1 RON (cred ca erau bilete.... ca nu se dadeau), 1,2 si 1,8 RON. De la Plus la Electro am platit 1 RON, in vreme ce la intoarcere am platit 1,2 RON (vezi atasament), dar am mers pana la Gara (e cam 1km intre Plus si Gara).
Dpdv al conditiilor de transport... de la Plus pana la IGO am mers intr-o duba unde mai erau vreo 15 oameni pe scaune si vreo 5 in picioare, in vreme ce la IGO am dat jos vreo 15 oameni ca sa pot cobori. La intoarcere, insa, a fost lejer (duba de la ducere mergea spre un sat din apropiere, la intoarcere am luat o duba de pe traseul Electro-Textila).


Attachments:
CCI00019.jpg
CCI00019.jpg [ 19.65 KiB | Viewed 4437 times ]
AG-10-KEF-000-001.jpg
AG-10-KEF-000-001.jpg [ 68.14 KiB | Viewed 4356 times ]
Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue 04 Mar 2008 20:50 
Offline

Joined: Tue 18 Oct 2005 13:32
Posts: 7777
Si un orar afisat intr-o statie:


Attachments:
Statia Complex-001.jpg
Statia Complex-001.jpg [ 71.66 KiB | Viewed 4355 times ]
Statia Complex-002.jpg
Statia Complex-002.jpg [ 94 KiB | Viewed 4355 times ]
Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC + 3 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group