TTT (Transport-Travel-Tourism)

Silviu Sîntea's page
It is currently Thu 28 Mar 2024 23:32

All times are UTC + 3 hours




Post new topic Reply to topic  [ 38 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Thu 23 Oct 2008 13:47 
Azi la Crangasi am vazut ca au fost ancorate si cu niste cabluri toate ecranele ca sa nu se mai balanseze. La Stefan cel Mare toate ecranele aveau un fatal error pe ele, pare ca folosesc Windows XP.


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun 26 Oct 2008 22:21 
Offline
User avatar

Joined: Tue 23 Oct 2007 13:53
Posts: 233
Location: Bucuresti (Vest), Drumul Taberei
Probleme cu afisajele sunt in mai multe statii inclusiv in Gara de Nord 1. In mod curios, de fiecare data cand apare un proiect de prezentat reclame sau orice altceva in sistemul de transport public, el esueaza sau merge prost. La fel a fost si cu Jurnal *n-Line pentru RATB. Ma intreb cum de or reusi cei de la Mon*poly Media sa mentina afisajele banoase de prin Bill*, C*rrfour si alte mari magazine functionale. Hmmm....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ciudatenie
PostPosted: Sun 09 Nov 2008 13:52 
Offline

Joined: Sat 08 Mar 2008 09:20
Posts: 20
Location: Bucuresti,Chitila
soldy wrote:
Am observat ieri o faza tare la Basarab, pe unul din peroane se transmitea ceva pe celalat peron altceva. Au DVD-uri cumva , ZOOM nu e o televiziune cu circuit inchis?



Am obsevat si eu.Nu este un progam diferit ci doar un decalaj de cateva secunde intre ele.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri 10 Apr 2009 14:54 
Ecranele au inceput sa fie scoase din aproape toate statiile de metrou

Cateva exemple:

Armata Poporului -4 ecrane
Eroilor -8 ecrane
Constantin Brancoveanu -8 ecrane
Piata Sudului -4 ecrane


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri 10 Apr 2009 15:05 
Motivul ? A cazut contractul ?


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri 10 Apr 2009 15:23 
Nu a cazut contractul doar ca s-au mai imputinat...Probabil a trebuit ca ecranele sa corespunda la numar o perioada apoi au inceput sa dispara.
Ecranele nu vor disparea de tot stati linistiti.

Si ca tot veni vorba de reclame, in pasajul de la unirii au fost scoase absolut toate panourile publicitare, curatati peretii si mai nou am vazut in pasaj...paza...de vreo saptamana asa stau mereu 2 gardieni acolo


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue 05 May 2009 23:17 
In Gorjului vad ca au mai ramas 4 ecrane pe peronul nou, parca arata mai bine fara ele, mai aerisite statiile. Sunt curios ce se intampla cu ecranele scoase ? Se vand sau ajung prin casele unora si altora :twisted:


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue 05 May 2009 23:27 
Si pe peronul vechi tot 4 au ramas, iar acestea sunt scoase din toate statiile aproape. Nu stiu de ce dar ecranele cred ca sunt inca la locul lor, pe hartie cel putin.

Nu stiu ce se intampla mai nou pe M3 dar se trag niste cabluri cu fibra optica pe sub plafonul fals, iar la Politehnica pe un stalp au fost coborate niste cabluri. Sa se incerce un sistem de anuntare a sosirii urmatorului tren?


Top
  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 38 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 3 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group