TTT (Transport-Travel-Tourism)

Silviu Sîntea's page
It is currently Tue 19 Mar 2024 17:02

All times are UTC + 3 hours




Post new topic Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Tue 31 Mar 2009 22:47 
Offline
User avatar

Joined: Sat 07 Mar 2009 23:41
Posts: 118
Location: BUCURESTI sect 2 Cart TEI
As dori sa stiu daca mai circula acest tren, si unde se afla el acum garat, macar sa trec sa il vad si eu!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue 31 Mar 2009 23:04 
Offline

Joined: Mon 01 Oct 2007 17:54
Posts: 3299
Costache Mihail wrote:
As dori sa stiu daca mai circula acest tren, si unde se afla el acum garat, macar sa trec sa il vad si eu!

Atunci cand a circulat, se afla garat in grupa de formare din cadrul fostei Intreprinderi Tractorul (la nord-est de Gara Brasov, in spatele MARUB), aflata in folosinta Regiotrans. Nu se poate accede prea usor acolo. Din cate stiu, nu mai circula de mai multa vreme si sansele de revenire sunt minime, in actuala configuratie a majoritatii constituite in Consiliul Judetean (for care a fost principalul finantator al acestui program de turism nostalgic-feroviar).


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri 01 May 2009 11:33 
Offline
User avatar

Joined: Wed 18 Jul 2007 15:09
Posts: 2032
Location: Brasov
Brassovia wrote:
Din cate stiu, nu mai circula de mai multa vreme si sansele de revenire sunt minime, in actuala configuratie a majoritatii constituite in Consiliul Judetean (for care a fost principalul finantator al acestui program de turism nostalgic-feroviar).


Se pare ca de astazi circula din nou acest tren (insa, nu stiu daca neaparat din prisma faptului ca este 1 mai). L-am vazut trecand peste podul din Tractorul. Pastreaza aceasi componenta a vagoanelor. Voi incerca sa aflu mai multe detalii. Poate reusesc sa ii fac si cateva poze.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri 01 May 2009 16:31 
Offline

Joined: Mon 01 Oct 2007 17:54
Posts: 3299
SPA29 wrote:
Se pare ca de astazi circula din nou acest tren (insa, nu stiu daca neaparat din prisma faptului ca este 1 mai). L-am vazut trecand peste podul din Tractorul. Pastreaza aceasi componenta a vagoanelor. Voi incerca sa aflu mai multe detalii. Poate reusesc sa ii fac si cateva poze.

A fost doar o "cursa speciala", cu care ar fi trebuit sa circule ministrul culturii, invitat pe la noi cu nush'ce ocazie. Pana la urma n-a mai ajuns la timp, masina oficiala fiind prinsa cateva ore in ambuteiajele "de 1 mai" de pe DN1... :twisted: :twisted: :twisted:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 3 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group