TramvaieTraseul 1 : Rond Copou – Universitate - Tg.Cucu - Podu Ros - Baza 3 - Tatarasi – Tg.Cucu - Rond Copou
Traseul 2 : Rond Canta – Gara - Podul de Piatra - Podu Ros – Baza 3
Traseul 3 : Billa - Gara - Piata Unirii - Tg.Cucu - Tatarasi - Rond Dancu
Traseul 5 : Rond Dacia - Podul de Piatra - Podu Ros - Baza 3 -Tutora
Traseul 6 : Rond Dacia - Gara - Billa - Piata Unirii - Tg.Cucu
Traseul 7 : - sensul spre Baza 3: Rond Canta - Gara - Piata Unirii - Tg. Cucu - Tudor Vladimirescu - Baza 3
- sensul spre Canta: Baza 3 - Tudor Vladimirescu - Tg. Cucu - Piata Unirii - Vointa - Billa - Rond Canta
Traseul 8 : Rond Copou - Universitate - Tg. Cucu - Tudor Vladimirescu - Baza 3
Traseul 11 : Rond Dacia - Podul de Piatra - Gara Internationala - Piata Nicolina - Baza 3 - Tatarasi Nord
Traseul 13 : Rond Copou – Universitate - Tg.Cucu - Tatarasi - Baza 3 - Podu Ros - Tg.Cucu - Rond Copou
AutobuzeTraseul 19 : Rond Canta - Gara - Podu de Piatra - Podu Ros - Frigorifer - Blocuri Cetatuia - Bazar - CUG I
Traseul 28 : Triumf - Universitate - Tg.Cucu - Podu Ros - Gara Internationala - Piata Alexandru cel Bun - Dacia
Traseul 30 : Rond Canta - Gara - Podul de Piatra - Gara Internationala - Piata Nicolina - Frigorifer - Bucium
Traseul 30b : Carrefour ERA - Rond Canta - Gara - Podul de Piatra - Gara Internationala - Casa Sindicatelor - Frigorifer - Bucium
Traseul 41 : Rond Copou - Universitate - Tg.Cucu - Podu Ros - Tehnopolis
Traseul 41b : Triumf - Universitate - Tg.Cucu - Podu Ros - Tehnopolis - Blocuri Ciurea
Traseul 42 : Rond Copou - Independentei - Elena Doamna - Tudor Vladimirescu - Primaverii - Frigorifer - Poitiers - CUG I
Traseul 43 : - sensul spre CUG I: Rond Pacurari - str. O. Bancila - sos. Arcu - str. Arcu - Piata Unirii - str. Cuza Voda - str. George Enescu - Tg. Cucu - Elena Doamna - Tudor Vladimirescu - Primaverii - Frigorifer - Poitiers - CUG I
- sensul spre Pacurari: CUG I - Poitiers - Frigorifer - Primaverii - Tudor Vladimirescu - Elena Doamna - Independentei - b-dul Carol I - str. Toma Cozma - str. Pacurari - Rond Pacurari
Traseul 43c : - sensul spre CUG I: Carrefour ERA - Pacurari - str. O. Bancila - sos. Arcu - str. Arcu - Piata Unirii - str. Cuza Voda - str. G. Enescu - Tg. Cucu - Elena Doamna - Tudor Vladimirescu - Primaverii - Frigorifer - Poitiers - CUG I
- sensul spre Carrefour ERA: CUG I - Poitiers - Frigorifer - Primaverii - Tudor Vladimirescu - Elena Doamna - Independentei - b-dul Carol I - str. Toma Cozma - str. Pacurari - Rond Pacurari - Carrefour ERA
Traseul 46 : - sensul spre Rond Bucium: Rond Pacurari - str. O. Bancila - sos. Arcu - str. Arcu - Piata Unirii - str. Cuza Voda - str. G. Enescu - Tg. Cucu - Tudor Vladimirescu - Primaverii - Frigorifer - Rond Bucium
- sensul spre Pacurari: Bucium - Frigorifer - Primaverii - Tudor Vladimirescu - Elena Doamna - Independentei - b-dul Carol I - str. Toma Cozma - str. Pacurari - Rond Pacurari
- intre orele de varf circula pina la Han Trei Sarmale
Traseul 50 : Aeroport - Tirgu Cucu - Piata Eminescu - Piata Unirii
MicrobuzeTraseul 14b : Blocuri Ciurea – Primaria Ciurea - Scoala Generala Piciorul Lupului
Traseul 20 : - sensul spre Tg.Cucu: METRO - Carrefour ERA - Rond Pacurari - str.O.Bancila - sos.Arcu - str.Arcu - Piata Unirii - str.Cuza Voda - Tg.Cucu
- sensul spre METRO: Tg.Cucu - Independentei - b-dul Carol I - str.Toma Cozma - str. Pacurari - Rond Pacurari - Carrefour ERA - METRO
Trasee UNISTILTraseul 27 : Tatarasi Nord - Baza 3 - Frigorifer - Poitiers - CUG I - Tehnopolis (un autobuz la 30 min circula la Blocuri Ciurea)
Traseul 29 : - sensul spre Podu Ros: Tomesti - Rond Tutora - Baza 3 - Frigorifer - Podu Ros
- sensul spre Tomesti: Podu Ros - Tesatura - Baza 3 - Rond Tutora - Tomesti
Traseul 44 : - sensul spre Rond Dacia: Tehnopolis - CUG I - Frumoasa - Gara Nicolina - Piata Alexandru cel Bun - sos.Nationala - Piata Dacia - Rond Dacia
- sensul spre Tehnopolis: Rond Dacia - Zimbru - Piata Alexandru cel Bun - Gara Internationala - Frumoasa - CUG I - Tehnopolis (un autobuz la 30 min circula la Blocuri Ciurea)
Traseul 121 : Tatarasi Sud - Spitalul Sf.Maria - Bucsinescu - T.Vladimirescu - Cotnari - Podu Ros - Gara Internationala - Piata Alexandru cel Bun - sos.Nationala - Piata Dacia - Rond Dacia
Traseul 6b : -sensul spre Breazu: Rond Dacia - Gara - Piata Unirii - Independentei - Rond Copou - Breazu
- sensul spre Dacia: Breazu - Rond Copou - Piata Eminescu - Gara - Rond Dacia
Traseul 18 : - sensul spre Carrefour: Tatarasi Sud - str. Aurel Vlaicu - str. Aviatiei - str. Holboca - str. Ignat - Tatarasi Sud - Piata Chirila - str. Eternitate - Podu de Fier - Tg. Cucu - Independentei - b-dul Carol I - str. Toma Cozma - str. Pacurari - Rond Pacurari - Carrefour ERA
- sensul spre Tatarasi: Carrefour ERA - Rond Pacurari - str. O. Bancila - sos. Arcu - str. Arcu - Piata Unirii - str. Cuza Voda - str. G. Enescu - Tg. Cucu - Podu de Fier - Bucsinescu - Spitalul Sf. Maria - Tatarasi Sud
http://www.ratp-iasi.ro/trasee.html