TTT (Transport-Travel-Tourism)

Silviu Sîntea's page
It is currently Thu 28 Mar 2024 14:32

All times are UTC + 3 hours




Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Thu 07 Feb 2008 06:01 
Offline
User avatar

Joined: Thu 22 Dec 2005 08:27
Posts: 44
Location: Resita-Timisoara
RoBus ce face transport local in Bocsa, apartine UCMR.


Attachments:
DSC005131.jpg
DSC005131.jpg [ 104.68 KiB | Viewed 15259 times ]
DSC00512.jpg
DSC00512.jpg [ 104.67 KiB | Viewed 15259 times ]
Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 14 Oct 2016 16:01 
Offline
User avatar

Joined: Tue 18 Oct 2005 08:49
Posts: 56062
Bocșenii vor putea din nou circula cu autobuzele pe raza orașului, transportul în comun în Bocșa devenind funcțional începând de astăzi. Totul în urma unei investiții a administrației locale care s-a ridicat la 250.000 de euro.

Pentru implementarea proiectului și reintroducerea transportului în comun la Bocșa, după aproximativ 7 ani, Primăria Bocșa a achiziționat 2 autobuze și a a modernizat stațiile de autobuz de pe raza orașului.

„Transportul în comun din orașul nostru a trecut pe rând de la stadiul de proiect, la stadiul de implementare și achiziționare, iar de vineri, 14 Octombrie 2016 va fi complet funcțional. În prezent se finalizează lucrările de montare ale celor 29 de stații, iar începând de mâine, locuitorii orașului nostru vor putea să beneficieze de transportul în comun, care era atât de necesar. Orarul de funcționare al transportului public în comun se va desfășura între orele 06:00 și 22:00. Unul dintre autobuze pleacă la ora stabilită, mai exact ora 06:00 din Bocșa Română, iar cel de al doilea autobuz pleacă din Bocșa Montană tot la această oră.

În calitate de primar al orașului Bocșa mă bucur să văd implementat acest proiect pentru care s-au depus eforturi considerabile și care a fost susținut exclusiv din Bugetul Local. Vă mulțumesc și dumneavoastră, bocșenilor, pentru susținerea, înțelegerea și încrederea acordată pe tot parcursul desfășurării acestui proiect”, a precizat cu acest prilej primarul orașului Bocșa, Eugen Cismăneanțu.

Prețul unui bilet este de 2 lei, acesta putând fi achiziționat de la șoferul autobuzului.


http://reper24.ro/autobuzele-circula-din-nou-la-bocsa-anunta-primarul-cismaneantu/


Attachments:
Bocsa.jpg
Bocsa.jpg [ 118.06 KiB | Viewed 13414 times ]
Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 05 May 2021 16:08 
Offline
User avatar

Joined: Tue 18 Oct 2005 08:49
Posts: 56062
Cele doua autobuze Isuzu sunt retrase din circulatie.

"Ne-am permis doar doua autobuze. Unul costa 85.000 de euro + TVA. Am cerut oferta la IVECO si mi-au trimis un pret de 185 de mii de euro fara TVA! Admit ca nu sunt cele mai bune, dar nu m-as fi gandit ca se vor strica atat de mult... Am considerat ca sunt noi si vor functiona, dar avand motor Euro 6 au foarte multi senzori care blocheaza motorul pentru ca se merge cu el subturat. Chemam firma si reseta acele filtre si autobuzele functionau, dar acum au preferat sa le traga pe dreapta.", a explicat Eugen Cismaneantu, fostul primar din Bocsa.

Articolul e plin de aberatii!

https://ziare.com/sibiu/stiri-actualitate/autobuze-electrice-ca-la-sibiu-trase-pe-dreapta-la-bocsa-nu-am-crezut-ca-se-vor-strica-atat-de-des-8455475


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC + 3 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group